top of page

Vajinoplasti

Vajinoplasti ,vajina estetiği , gevşemiş vajinal adalelerin sıkılaştırılması, fazlalık vajinal katlantıların kesilip çıkartılması ve böylece daha  dar bir vajinal kanal oluşturulmasıdır. 

Özellikle birden fazla doğum yapmış kadınlarda , doğum esnasındaki genişlemeye bağlı olarak vajinal adaleler gevşer ve zayıflar.

Doğumlardan sonra birçok kadın ve eşi vajinal adalelerde meydana gelmiş bu gevşemeden rahatsız olduklarını, ve eskiden seksten aldıkları keyfi artık alamadıklarını ifade ederler.

Kadınlar bize eskisi gibi sıkı olmak istediklerini belirterek başvuruyorlar, işte bunu vajinoplasti ile sağlayabiliriz.

Vajinoplasti , vajinal adaleleri sıkılaştırır, sonuçta daha güçlü kasılma gücü ve kontrol sağlanır.

Birçok cerrah vajinoplasti ameliyatını yüzeyel yapar, sonuçlar yetersiz kalır.

Oysa ben uyguladığım kozmetik cerrahi tekniğiyle hem görsel hem de fonksiyonel tamir yaparak çok güzel sonuçlar alıyorum.

Çok yerinde – çok az zarar veren kesilerle, dokulara hasar vermeden kozmetik cerrahi uyguluyorum, böylece hanımlarda daha fazla seksüel mutluluk yakalanabiliyor.

Yapılan çalışmalara göre kadınlarda seksüel hazzın sağlanmasında vajina daki sürtünme hissi önem arz eder, bu başarılı yapılmış bir vajinoplasti ile sağlanır.

Vajinoplasti sonrası seks , vajinal yıkama ve tampon kullanımından 6 hafta uzak kalmak gerekecektir, hemen tüm diğer vajinal operasyonlarda olduğu gibi.

Eskisi gibi Sıkı olmak mümkün..

 

 

Labioplasti (Küçük Dudak Estetiği)

 

Dıştan görünen cinsel organın bir parçası olan küçük dudaklar bazı kişilerde genetik olarak daha büyük ve uzundur. Özellikle zayıf olan kişilerde bu durum daha rahatsız edicidir. Dar pantolon ve mayodan fark edilen dudaklar kişinin giyim seçeneklerini de olumsuz etkiler.

 

Küçük dudakların küçültülme işlemi lokal anestezi altında ortalama 30-45  dakika içinde gerçekleştirilebilir, hassas hastalarda genel anestezi altında da işlem gerçekleştirilebilir.

Iç dudak estetiği ameliyatı olan hastalar bir iki saat sonra hastaneden ayrılabilirler. Bölgenin nasıl temiz tutulacağı konusunda bilgi verilir. Evde kullanmak üzere antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar verilir. İş hayatına ertesi gün dönebilirler. 24 saat sonra duş alabilirler. Bir iki gün iç çamaşır içine ped konulması kişiye rahatlık sağlar. 

 

Küçük dudaklar tekrar bir daha büyümez. Ameliyat bölgesinde genellikle belirgin iz kalmaz, bazen bazı kişilerde yara iyileşmesi fazla olabilir ,  bu bölgede biraz hassasiyete neden olabilir.

Büyük dudakların dolgunlaştırılması

Büyük dudaklar bazı kişilerde buruşuk ve sarkık görünümlü olabilir. Bu durum genetik bir özellik olabildiği gibi daha çok 40 yaş sonrası ya da çok zayıf kişilerde rastladığımız bir durumdur.

 Dış dudakların doldurulmasında  kalın partiküllü hyaluronik asit içeren dolgular kullanılmaktadır.

Lokal ya da genel anestezi ile gerçekleştirilir. Hasta birkaç saat dinlendikten sonra evine gidebilir. Pansuman ve dikiş alımı gerekmez. 

Dolgunlaştırma işlemi sonrası dudaklarda şişme oluşur. Şişlik birkaç gün içinde giderek azalır. Bu dönemde daha bol iç çamaşırları giyilmesi hassasiyeti bir nebze azaltır. Ameliyat sonrası antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar kullanılır.

bottom of page